Protištěkací obojky – vystavte svému psovi stopku

Protištěkací obojky – vystavte svému psovi stopku

V životě každého majitele nastanou okamžiky, kdy mu skutečnost, že pes dovede štěkat, vadí. A štěkání vadí samozřejmě nejen jemu, ale všem sousedům v širokém okolí. Když za to pejsek pořádně vezme, jeho produkce se rozléhá do několika pater panelového domu, případně po polovině vesnice.  V tom případě se vám hodí  protištěkací obojky.

Protištěkací obojky vašeho psa vychovají

Víme, že nejhlučným zvířecím troublemakerem  v domácnostech je pes, a to je dobře. Pes je tak učenlivé zvíře, že při troše důvtipu a trpělivost ho lze naučit cokoliv. Psi si pamatují a umějí si dávat věci do souvislostí. Postačí jen dostatečně dlouho posilovat vytvářený spoj opakováním a je vyhráno.

Právě na tomto principu fungují naše obojky s protištěkacím zařízením. Na nežádoucí štěkot začne reagovat nejprve protizvukem, jehož frekvenci lidské ucho nezachytí, ale pro psí ouška je mimořádně nepříjemný. Pokud zvíře neustane, obojek mu uštědří elektrostatický impuls. Dvojí diskomfort dříve či později přesvědčí i méně chápajícího čtyřnohého miláčka, že bude lepší zmlknout. 

Protištěkací obojky pro psy –  recenze pomohou při výběru

Bojíte se, že elektrostatické šoky budou pro zvíře představovat svého druhu týrání? Nebo si myslíte, že na vašeho neposlušného psa bude obojek takzvaně. krátký? 

Přečtěte si před zakoupením takového obojku zkušenosti chovatelů, kteří již nějaký typ příslušenství proti štěkotu zakoupili.  Zaměřte se především na zboží známých značek, na které existují stovky pozitivních ohlasů. 

Obecně platí, že elektrický obojek není tolik bolestivý, že by pro psa představoval týrání. I tak jej lze ale využívat nevhodně a psa zbytečně vystresovat, měli byste jej tedy používat pouze ve chvílích, kdy je to skutečně oprávněné.

Protištěkací obojky pro malé psy

Navzdory tomu, co všechno zařízení dovede (rozliší nežádoucí štěkot od jiných zvuků), jedná se o titěrnou krabičku, která nebude obtěžovat hmotností ani velmi malého psa. I štěkot menšího pejska často vydá za dva a hluk, kterého je zvíře schopné dosáhnout, dohání jeho okolí k šílenství. 

Na protištěkací obojky pro malé psy recenze nešetří chválou

Z principu jsou malí psi spíše “gaučáci” a na jejich výcvik se tolik nemyslí. Proto je obojek na principu podmíněného reflexu pro ně ideálním řešením. Ostatně to dokládají četné recenze. Neváhejte si proto pořídit protištěkací obojek pro vašeho malého psa

Protištěkací obojky – na gauč i do vody

Nejčastěji se stává, že zvíře “rozhodí” zvonek nebo procházející chodec. Ať už váš mazlíček vyjadřuje štěkotem svou nervozitu a frustraci z osamění nebo si krátí volný čas, dokáže se rozštěkat na nemilosrdně dlouhou dobu. Pro jeho utišení v takových případech stačí obojek se základním vybavením. 

Potřebujete-li, aby se váš pracovní či třeba lovecký pes  ztišil při akci v terénu, můžete si pořídit také  vodotěsné superobojky, které jsou odolné vůči nárazům či znečištění.  

Komu nesluší obojek, volí protištěkací budky

A pokud máte psa, který obojky vysloveně nemá rád, existuje vhodné řešení i pro něj. Umístěte na místo, kde rád štěká, budku. Ta funguje stejně jako obojek, ale zvíře má volný krk. 

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart