Jak si vybrat perfektní přehoz na postel – nad čím se zamyslet před nákupem

Jak si vybrat perfektní přehoz na postel – nad čím se zamyslet před nákupem

Přehozy na postel mohou fungovat jako perfektní doplněk vaší postele nebo sedací soupravy. Vypadají hezky, jsou praktické, a také představují  jednu z nejlepších možností jak dodat o vašemu příbytku trochu  nového lesku za málo peněz! V textu se dozvíte jak vybrat ten správný pro vaše lůžko. Ať už ho chcete používat pro praktické či jen pro čistě dekorativní účely, zvažte před samotnou koupí několik následujících věcí.

Co jsou to vlastně přehozy na postel?

Přehoz na postel primárně slouží jako  ochrana polštářů a peřin před bakteriemi a nečistotami.  Vedle toho představuje  velmi zajímavé doplnění vašeho interiéru, do kterého tak může vnést více barvy a  zajímavosti. Velký výběr špičkových stylových přehozů nabízí české e-shopy v mnoha vzorech i barvách. Přehoz na postel se dá ovšem skvěle využít i jako deka, přehoz přes sedačku nebo na venkovní posezení! Hledáte zajímavé oživení vašeho obývacího pokoje? Nebojte se ho využít například na pohovku!

Výběr správné velikosti

Přehoz by měl být ze zásady větší, než je rozměr vaší postele. Pokud ho však chcete využít například jen jako dekoraci na konec postele, využijte úzkých rozměrů. Výrobci nabízejí velké spektrum velikostí tak, aby pokryli veškerou poptávku na trhu. Hledáte přehoz na postel pro jednoho, nebo snad pro prodloužené dvojlůžko? Není problém, nabízí se vám všechny možné druhy i velikosti. 

Jaký materiál zvolit?

Před koupí správného přehozu na postel byste si měli napřed rozvážit, jaké funkce od něj čekáte.

Hledáte materiál, který bude odolávat znečištění či se lépe udržovat?

  • Vsaďte na klasickou bavlnu. Je velmi odolná a snese mnohonásobné praní, takže bude například vyhovovat všem, kteří mají děti. Bavlněné přehozy jsou rovněž cenově dostupné a rozhodně nejpraktičtější.

Chcete se přehozem občas i přikrývat a využívat jej rovněž jako deku?

  • Zvolte přehozy vyrobené ze směsi vlny. Jsou teplé, těžké a představují ideálního hřejivého parťáka pro zimní měsíce.  

Potřebovali byste přehoz z hypoalergenní látky?

  • Syntetické materiály, jako je například polyester, jsou opravdu skvělou alternativou pro všechny, kteří upřednostňují hypoalergenní materiály. Tyto přehozy budou  také cenově docela dostupné , snadno se čistí a jsou teplé.

Zvolte vhodný design!

Přehozy na postele jsou skvělé designové interiérové kousky. Nabízí se v mnoha barvách, vzorech, materiálech i texturách. Při výběru je důležité brát v potaz dosavadní styl vaší domácnosti.

  •  Jaká je barva vašeho nábytku v místnosti? Barvu doplňků vybírejte tak, aby ladila.
  • Vlastníte nějaké vzorované koberce v místnosti? Přehoz by se neměl s nimi ušit.
  • Hodí se vám přehoz k dalším domácím doplňkům jako jsou například závěsy nebo třeba polštáře?
  • Jakými barvami máte vymalováno? Jaký vzor mají vaše tapety?
  • Přejete si něco minimalistického, nebo máte zájem o něco odvážnějšího?
  • Chcete, aby váš přehoz na postel s okolím splynul, nebo naopak vynikl?

Toto je pouze pár otázek, které byste si měli zodpovědět před koupí. Nebojte se však experimentovat se zajímavými vzory či texturami!

Jak o přehoz správně pečovat?

Buďme k sobě upřímní, přehozy na postel bývají při našem pravidelném úklidu často opomíjeny. Nedostává se jim ani zdaleka tolik péče jako například ložnímu prádlu nebo našemu oblečení. Stejně jako ostatní prádlo, i přehozy na postel ovšem vyžadují vaši pozornost! Přehoz se pokuste prát ideálně každý měsíc. Pokud potřebujete ošetřit skvrnu, lokálně ji zaperte a nechte přípravek působit aspoň 10 minut před samotným praním.

A můžete jít nakupovat!

Zmíníli jsme si ty nejdůležitější věci,  které byste si měli ozřejmit před samotnou koupí přehozu na postel. V  široké nabídce zajímavého bytového textilu na e-shopech a v obchodech si najde to své opravdu každý. 

Využíváte přehozy na postel?

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart