Milujeme kosmetiku netestovanou na zvířatech!

A nejen kosmetiku netestovanou na zvířatech, ale celý tento trend, který touží chránit naše životní prostředí, který touží po etice, po ukončení jakéhokoliv zbytečného utrpení zvířat. Milujeme ale i velmi důležitý aspekt – zdravotně nezávadnou kosmetiku. Všechny tyto myšlenky mají mnoho společného, jedná se o velice moderní přístup nové generace, která již nechce být tak lhostejná a neinformovaná jako ty předchozí. Nová generace přináší jiný pohled na fungování světa. Nová generace touží po zdraví a hlavně touží po opravdu lidském přístupu k planetě, zvířatům i k sobě sama. Skvělou zprávou je, že již není třeba hledat kompromisy! Tento trend podporují i neziskové organizace.

Kosmetika netestovaná na zvířatech v hlavní roli

Firmy, jenž vyrábějí kosmetiku, která není testována na ubohých zvířatech, již naštěstí nejsou pouhými jehlami v kupce sena. Dnes tyto producenti patří mezi často vyhledávané zdroje pro nákup jak dekorativní, tak i pečující kosmetiky. Trend je více než jasný. Co bylo před desítkami let považováno za bláznovství, je dnes touhou po zdraví a humánnímu přístupu k životu. U tohoto trendu je v současné době vidět výrazný vzestup. Mnoho lidí již upouští od nakupování kosmetiky od velkých výrobců. To proto, že většina z nich ještě nedokázala při testování svých výrobků upustit od nehumánních způsobů. Odhadovaný počet lidí, kteří pro svůj život používají téměř výhradně eticky testovanou kosmetiku, je dnes kolem dvaceti procent. A to nás nabíjí ohromnou radostí a nadějí.

Jak se kosmetika testuje?

Je to zcela jednoduché. Každá kosmetika, než je uvedena na trh, potřebuje splnit jisté limity a proto se testuje. Pokud však výrobce nechce testovat své výrobky  na zvířatech a způsobovat jim tímto způsobem obrovské utrpení a bolesti, hledá jiné možnosti. Těmi jsou například dobrovolníci, jejichž pokožka, vlasy a oči se stanou předmětem odzkoušení kosmetiky. Další možností je pak testování in vitro, což znamená testování mimo živé organizmy v umělém prostředí – například na izolovaných buňkách kůže.

Veganské produkty

S laskavým přístupem k přírodě a zvířatům přímo souvisí i veganství. Řada lidí se k němu rozhodla právě pro svou lásku a respekt k živým bytostem. Ze stejného důvodu jsou pak vyhledávány produkty bez použití živočišných ingrediencí. Právě výrobci, kteří svoje produkty netestují na zvířatech, často tíhnou k využití veganských ingrediencí. Úžasné je použití například rostlinného glycerinu, květových vod, esenciálních olejů, nebo třeba výtažků ze semen a klíčků.

Kdo zaručí, že kosmetika není testovaná na zvířatech?

Existují organizace, které vedou seznam všech výrobců, které pro svoje výrobky obdrželi certifikát Cruelty-free, jenž vylučuje utrpení zvířat při testování. Tyto certifikáty se po světě vydávají již od roku 1996 a společnost CCIC pravidelně zveřejňuje všechny výrobce s certifikátem na svém webu. Další společností, která zastřešuje výrobce etické kosmetiky, je společnost PETA, její kritéria ovšem nejsou na tak přísné úrovni.

Tleskáme lokálním producentům

Velmi potěšující zprávou je i fakt, že i mezi našimi výrobci kosmetiky se objevila nemálo těch, kteří respektují přírodu a pro svoje produkty si vybírají ekologické a BIO suroviny. Samozřejmě také netestují produkty na zvířatech.

Jakou kosmetiku, ať už dekorativní nebo pečující, si pro svoji pleť, vlasy a tělo dopřáváte vy? Napište nám jméno svého nejoblíbenějšího výrobce a také e-shopu, který prodává výlučně přírodní kosmetiku bez testování na zvířatech. Těšíme se na vaše důvody i zkušenosti se šetrnou kosmetikou.

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart