Dámské halenky s dlouhým rukávem aneb kdy už krátký rukáv nestačí

V životě ženy nastanou situace, kdy se nošení dámské halenky s dlouhým rukávem stane naprostou nutností. Pokud při přečtení této věty nevěřícně kroutíte hlavou, znamená to jediné – nestihli jste se nad ní pořádně zamyslet a uvědomit si její pravdivost.

Naše doba je totiž poněkud bláznivá. Na jednu stranu propaguje krásu odhaleného těla a nejkratší minisukně a nejhlubší výstřihy dávno nejsou tabu. Na straně druhé ale nemilosrdný dress code vymezuje případy, kdy se nepovažuje za vhodné ukázat svému okolí tak z hlediska sexappealu neutrální část těla, jako je paže horní končetiny. 

Paže dříve či později přestanou být na ukazování

Jedním z důvodů je fakt, že svaly horních končetin u žen začínají zhruba kolem čtyřicátého roku ochabovat a prozrazují věk majitelky podobně jako kůže na krku. Zatímco obličej a vlasy díky kosmetice a make-upu vypadají ještě jakž takž mladě, z pod krátkého rukávu se derou ven ruce s cejchem pěti křížků. (Kdybychom se nebáli nařčení z ageismu, napsali bychom ruce stařeny.) Něco málo se s tím sice dá dělat složením jídelníčku a pravidelným poctivým cvičením, ale je to dřina a ústupky matky přírody jsou stejně jen krátkodobé. 

Košile či halenka s dlouhým rukávem vyřeší problém méně vzhledných paží jednoduše a pohodlně. Zralým ženám stejně sluší, když jsou oblečené trochu víc, i kdyby jejich postava byla zatím úplně bez chybičky. 

V kanceláři je v saku příliš horko

Existuje řada profesí, kde platí za nepsané pravidlo povinnost chodit do práce v obleku (muži) nebo kostýmu (ženy). Ve filmech nebo reklamách to vypadá úžasně jednoduše a správně, když pohlední úspěšní mladí lidé oblečení jako ze žurnálu řeší problémy poptávky a nabídky nebo optimální obhajoby klienta namačkaní vedle sebe v jedné kancelářské místnosti. Ale zkuste si to v reálu. Každý ví, že v saku je teplo a že je jen otázkou času, kdy se začne nesnesitelně potit. V tomto ohledu mohou ženy hovořit o štěstí, že jim móda prostřednictvím halenek s delšími rukávy umožňuje důstojně zachovat předpisový oděv a zároveň vypadat dobře a neumírat horkem. Muži jsou na tom v košilích zapnutých ke krku a s kravatou podstatně hůře.

Elegance a množství další muziky za málo peněz

Skvělou vlastností různých košil, triček a topů s dlouhými rukávy, které je možné zahrnout pod poněkud starodávné označení halenka, je jejich nekonečná kombinovatelnost. Každá žena, které už není třicet, by rozhodně měla mít v šatníku něco na způsob bílé košile, protože ta se dá nosit jak k riflím, tak k sukni a vždy pozvedne outfit o několik levelů výš. 

Ale netřeba končit u bílé. Jednobarevné, vzorované, proužkované nebo puntíkaté varianty najdou také své uplatnění v mnoha modelech. Co se týče materiálu, není nutné se omezovat pouze na jeden. Bavlna je oblíbená klasika, viskóza je také velmi příjemná na nošení. Látky s příměsí umělého vlákna vypadají dobře, jsou levnější, bezproblémově se perou a (ne)žehlí. 

Ekologicky udržitelný šatník

Zastánci udržitelného rozvoje bijí na poplach a upozorňují na nadvýrobu oblečení a zbytečnost přeplněných skříní s oděvy. Jakmile si navyknete na kombinovatelný šatník, zjistíte, že si úplně vystačite s počtem několika halenek pro pracovní dny a s jednou slavnostnější na mimořádné večery v divadle nebo restauraci. A i když k nim zvolíte stále tytéž kalhoty nebo sukni, budete oblečená pokaždé jinak. Při šetrném zacházení a správné údržbě si takto vystačíte s oblékáním pro téměř celý kalendářní rok. Stačí je týden co týden přeprat při doporučené teplotě 30 stupňů, aby bylo  spokojené jak životní prostředí, tak peněženka. 

Měníte každý den své oblečení, nebo chodíte stále v tomtéž?

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart