Milasti – epilace laserem a nikdy jinak

Že pro zařízení s názvem Milasti epilace laserem je to hlavní, co poskytuje, je jasná věc. Ne že by laserové paprsky neuměly něco jiného, ale ke speciálním medicínským výkonům jak třeba náprava chabého zraku se využívají v nemocnicních či specializovaných centrech. V laserových klinikách slouží laser primárně kráse. A tam má likvidace nevzhledného ochlupení výsadní postavení. 

Laser je na všechno včetně lidského těla

Laserová technologie má za sebou pořádný kus cesty. Její základy na začátku minulého. století položil sám Albert Einstein, aniž by ovšem tušil, za co všechno mu bude lidstvo jednou vděčné včetně dokonale hladkého těla. První laserový přístroj byl totiž zprovozněn v 60. letech 20. století. 

A postupně se začal úspěšně prosazovat v mnoha odvětvích – od řezání a svařování kovů až po zpracování organických materiálů, jako jsou plasty, pryž a pěna. Co se týče použití v medicíně, byl poprvé použit v roce 1961 ke zničení nádoru na sítnici pacienta. Pak se osvědčil při odstranění tetování a od té doby to šlo ráz naráz – zhruba od 80. let se využívá pro širokou škálu chirurgických oborů a je oblíbený pro svou miniinvazivnost.

Naučit starého psa novým kouskům?

Stejně jako v průmyslu a chirurgii se odborníci činili také na poli estetiky. Přibližně od 60. let, což koresponduje s prvními medicínskými úspěchy laserového paprsku, už se vědělo, že pomocí správně namířeného světla bude možné způsobit rozpad a devastaci vlasového kořínku do takové míry, že se jen tak nevzpamatuje. Jinak řečeno že na poměrně dlouhou dobu vyjádřenou v desítkách let přestane růst.

Sedmdesát let je poměrně dlouhá doba na to, aby byly vyzkoušeny všechny slepé uličky a vychytány “všechny mouchy”. Současné moderní laserové přístroje nevykazují žádné vedlejší účinky, jsou vybaveny chladicím zařízením eliminujícím bolest a především, mají prokazatelné viditelné a hmatatelné výsledky. A přesto stále velké procento populace, které akceptovalo módní diktát hebkého těla bez chlupů, používá ke zmizení chloupků historické , chce se říci “předpotopní” techniky. Proč? 

Konzervativní versus pokrokový

Jistá nedůvěra k novinkám je pochopitelná a do jisté míry i prozíravá. Jenže laser, jak bylo právě vysvětleno, již žádnou novinkou není. Důvod, proč mnozí sveřepě své nohy a další partie holí (aby se chlupy hned následující den objevily znovu) nebo podstupují bolestivé odchlupování voskem a ignorují možnost změny, lze spíše spatřovat ke sklonu lidstva jednat občas iracionálně nebo v jakémsi silném kolektivním podvědomí. Kladem některých alternativních domácích technik může být snad to, že jsou k dispozici „hic  et nunc”, tedy tady a teď, tím ovšem výčet jejich pozitiv končí. 

Je to tedy pouze otázkou času, než se laserová epilace stane samozřejmostí a bude hlavním a jediným prostředkem odstraňování nechtěného hyzdícího ochlupení na končetinách, podpaží, intimních partiích nebo třeba zádech. Dnes už také doma nikdo nesvítí loučemi nebo petrolejkou. 

Ať to alespoň jde schovat!

Výhodou laseru není pouze permanentní účinek, respektive z této schopnosti laserový paprsek získává další plusové body. Po laserovém ošetření nenajdete žádnou vyrážku a svědění, žádné pod kůži zarůstající chloupky, žádné barevné změn yna kůži. Proto, pokud jste přirozeně nedůvěřiví k novotám založených na tom, co není vidět, vyzkoušejte sílu laseru alespoň v obličejových partiích. Jestliže totiž podráždíte jemnou kůžičku kolem rtů voskem nebo chemickým depilačním krémem, půjde o příslovečné vytloukání klínu klínem – knírek na chvíli zmizí, ale nahradí ho jiná nedokonalost, kterou před všetečnýma očima okolí neutajíte. 

Podstoupili jste někdy nějaké laserové ošetření?

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart