Plastická chirurgie není jen o kráse! 4 nejžádanější zákroky estetické medicíny

Plastická chirurgie není jen o kráse! 4 nejžádanější zákroky estetické medicíny

Pojem plastická chirurgie si většina lidí spojuje se zákroky, které slouží k úpravě nedokonalostí na lidském těle. Ano, v podstatě je to její hlavní úkol, avšak mnohdy pacientům a lékařům nejde jen o docílení hezkého vzhledu. Často jsou zákroky plastického chirurga důležité také pro napravení některých zdravotních potíží. Pokud tomu nevěříte, pojďte si něco přečíst o 4 vyhledávaných operacích, které nemusí být nutně prvoplánově prováděny s cílem zkrášlit pacienta.

Plastická chirurgie a bolesti zad

Věřte tomu nebo ne, ale prvním velice poptávaným zákrokem je zmenšení a modelace prsou. Jeden by tomu ani nevěřil, ale nadměrně velká prsa nemusí být pro každou ženu žádoucí. Právě naopak. V mládí si to ještě mnoho dam neuvědomuje a jsou pyšné na svá déčka. Později však kvůli jejich váze, kterou celý život musí na hrudi nosit, mohou začít pociťovat značný diskomfort v podobě bolestí zad. Situace může někdy dosáhnout takové úrovně, že dojde dokonce k deformaci páteře vlivem špatného držení těla. Na řadu v takovém případě přichází služby plastického chirurga.

Možná si říkáte, že na takový zákrok nemáte peníze, že jsou plastické operace příliš drahé. Pravda, jedná se o větší částku, ale je to investice do vašeho zdraví, které v budoucnu rozhodně nebudete litovat. Kromě toho je dnes už možné některé plastické operace hradit s příspěvkem od zdravotní pojišťovny. Je potřeba jen dokázat, že vám skutečně v důsledku určité “vady na kráse” vznikl zdravotní problém.

Odstranění přebytečné kůže

Pokud člověk trpící obezitou shodí hodně kil, zůstane mu na těle povislá kůže, jež může způsobit hodně nepříjemností. Kromě toho, že nevypadá dobře z estetického hlediska, je problematická především tím, že se v jejích záhybech mohou objevit různé kožní potíže, jako jsou plísně, různé vyrážky či opruzeniny. Plastičtí chirurgové si však umí poradit i s tímto problémem. Dokáží vám za pomoci nejmodernějších postupů a metod přebytečnou kůži odstranit a dokonce také například vymodelovat pupík. Je však potřeba počítat s tím, že po takovém zákroku zůstane více či méně patrná jizva.

Plastika nosu pro lepší dýchání

Septoplastika, neboli operace nosní přepážky, je dalším vyhledávaným zákrokem, který neslouží jen k estetickým účelům. Následkem úrazu nebo špatným vývojem chrupavčité a kostěné nosní přepážky může u pacienta dojít ke zhoršenému dýchání. Žít se s tím sice dá, ale značně to člověka omezuje a působí nepříjemné pocity. Některým klientům může vybočení nosní přepážky způsobit i chronickou rýmu nebo záněty v oblasti nosní dutiny.

V tomto případě je plastika vyloženě žádoucí, protože neexistuje jiné řešení, jak problém vyřešit, a pokud by se neřešil vůbec, zdravotní potíže by se s narůstajícím věkem mohly zhoršovat. Septoplastika se provádí v celkové anestezie a jejím cílem je tedy narovnání nosní přepážky. Výsledkem operace je lepší průchodnost nosní dutiny která má vliv mimo jiné také na lepší dýchání.

Úprava očních víček

Některým lidem příroda nadělila více materiálu v místech, kde to zrovna není úplně žádoucí. Jednou takovou partií jsou i oční víčka. Objevuje se poměrně velké množství případů, kdy převislá horní oční víčka způsobují horší vidění. Naštěstí existuje plastická operace, během níž chirurgové víčka zredukují, čímž pacientovi velmi uleví a jeho zrak se postupně zlepší. Tento zákrok patří k těm, jenž mohou být hrazeny zdravotní pojišťovnou, pokud smluvní lékař pojišťovny shledá, že pacienta daný problém nějakým způsobem omezuje a zhoršuje jeho zdravotní stav.

Tak to by byly 4 nejvyhledávanější plastické operace, které kromě zkrášlení mají za cíl také zlepšení zdravotního stavu pacienta. Teď už víte, že zmenšení prsou není žádná ostuda a ženy by se ho neměly bát. Dočetli jste se, kdy je vhodné podstoupit plastiku nosu, a že některé operace vám může částečně nebo úplně hradit zdravotní pojišťovna.

A jaký zákrok jste podstoupili vy? Pomohla vám plastická operace zlepšit zdravotní stav? Pokud ano, nebojte se s námi sdílet vaše zkušenosti v komentářích, moc nás zajímají!

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart