Modelace prsou – jizvy nebudou vidět!

Modelace prsou – jizvy nebudou vidět!

Většina žen, které se rozhodnou pro plastickou operaci prsou, řeší, jakou budou mít po modelaci prsou jizvy. Na tuto otázku se nedá jednoznačně dopředu odpovědět. Významnou roli na budoucí viditelnost jizev na operovaných ňadrech totiž hraje způsob a typ operace. Proto raději začněme od začátku, od prvního kroku k budoucí operaci – nezávazné konzultaci s operatérem.

Konzultace rozhoduje, kde budou po modelaci prsou jizvy

Před realizacÍ plastické operace je třeba se nejdříve sejít s plastickým chirurgem a detailně prodiskutovat, jaký je vytoužený budoucí vzhled prsou klientky. Typ operace je určen podle toho, zda chce prsa zvětšit a nebo spíše modelovat. Možná je samozřejmě také kombinace obou operací, tedy zvětšení pomocí implantátu a zároveň i úprava tvaru poprsí. Na základě tohoto rozhovoru určí lékař typ budoucí operace. Na ní záleží, ve kterých místech bude veden řez skalpelem, a tím pádem také konkrétní místo vzniku a miru viditelnosti budoucích jizev.

3D vizualizace – svoje prsa uvidíte dříve, než je budete doopravdy mít!

Ano, zní to jako sci-fi, ale je to realita okořeněná pokrokem! Nejlepší kliniky plastické chirurgie totiž dokážou pomocí počítače a virtuální reality vytvořit téměř dokonalou vizualizaci vzhledu budoucího poprsí klientky.  Vše prostřednictvím fotografie klientky a počítačového programu. Operatér společně s klientkou vyberou nejlepší vzhled, který počítač nabídne po zadání různých variant typů operací, velikostí ňader a tvarů implantátů. Rozhodování, jakou operaci zvolit, je tak o mnoho jednodušší a příjemnější.

Minimální jizva se zákrokem Premier Lift

Při zvětšování prsou pomocí vložení implantátů i při modelaci povislých nebo nesouměrných ňader operatéři rádi volí způsob řezu kolem dvorce klientky. Díky tomuto speciálnímu typu zákroku – Premier Lift jsou minimalizovány optické dopady řezu – jizva se ve dvorci velice jednoduše ztratí. Nevzniká tedy daleko viditelnější jizva ve tvaru písmene T, která je následkem řezu v podprsní rýze.

Jak pečovat o jizvy po operaci?

Viditelnost jizev po operaci je ovlivňována následnou péči o jizvy. Prvních 10 dní po operaci je doporučováno jizvy nenamáčet – to znamená, vyhnout se koupeli a také dlouhému sprchování. Rozhodně je také zakázáno odlupovat případné stroupky, které v ráně mohou přirozeně vzniknout. Dále je velmi nevhodné jizvy opalovat na slunci nebo v soláriu. Na slunci totiž jizvy zvyšují pigment a dochází tak k jejich hnědnutí a větší viditelnosti. V případě jizev v oblasti dvorců jsou naopak slunění a pigmentace velmi vhodné. Jizva díky tomu lépe splyne s barvou dvorce.

Co doporučují lékaři pro co nejlepší stav jizev po operaci? Například tlakovou masáž. Díky ní totiž jizvy krásně měknou a stávají se vláčnějšími. Pozitivní vliv na nenápadný vzhled jizev mají i lékařské biostimulační lasery. Jaké jsou další tipy pro správnou péči o jizvu po operaci?

Plastická operace prsou již dnes patří mezi naprosto rutinní operace. Tím však nechceme říci, že by jim snad operatéři nevěnovali zvýšenou pozornost. Ba naopak. Stále se objevují nové a lepší metody, využívají se nejmodernější přístroje, revoluční implantáty. A chirurgové s jejich pomocí získávají ty nejlepší zkušenosti. Jaké zkušenosti mají s plastickými operacemi ženy ve vašem okolí? Napište nám, jestli o operaci ňader uvažujete a nebo ji naopak máte úspěšně za sebou!

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart