Jak na odstranění permanentního make-upu

Jak na odstranění permanentního make-upu

Hledáte-li informace o odstranění permanentního make-upu, nabídne vám internet hned několik řešení. Ale jen pár bude opravdu účinných, bez rizika nechtěných jizviček či poranění. Je totiž dobré si uvědomit, že se budete pohybovat v oblasti obličeje a internetové experimenty nemusí být žádoucí.

Na rady z internetu ohledně rychlého a levného odstranění permanentního make-upu raději příliš nedejte

Než se o něco pokoušet doma na základě informací z internetu, je vždy lepší se svěřit do rukou profesionálů. Vezměte si příklad receptů či různých návodů na domácí tvoření. Podaří se vám to na první pokus stejně tak dobře, jak je prezentováno? Určitě ne vždy. Proč tedy riskovat vzhled vašeho obličeje. Popřípadě skončit s růžovým, modrým či zeleným obočím. 

Ani odstraňovače permanentního make-upu nejsou úplně ideálním řešením 

U nich totiž nikdy nebudete mít jistotu ohledně toho, jak vaše pleť přesně zareaguje, co za chemické složky obsahují, jak moc škodlivé pro vaši kůži jsou či zda vlastně vůbec zafungují.  

V lepším případě se může stát, že utratíte zbytečně mnoho peněz za nic. V tom horším můžete zvolit přípravek, který vám přidělá ještě více problémů, než které představoval váš permanentní make-up. 

Ošetření laserem na klinice plastické chirurgie je bezpečnou variantou 

Nejmodernějším a nejšetrnějším řešením je ošetření lékařským laserem na některé klinice plastické chirurgie či estetické medicíny.  

  • O tom, že s jedná o opravdu účinné technologie rozhoduje fakt, že lékařský laser vás dokáže zbavit nejen permanentního make-upu, ale i klasického tetování
  • I v případě, kdy kosmetický salon zvolil pochybné a necertifikované barvy, které nejdou jednoduše odstranit, vám s laserem roste šance na úspěch. I když to bude delší cesta.   
  • Máte-li jakékoliv pochybnosti či dotazy, budete je moci před zákrokem konzultovat s odborníkem, který váš stav vyhodnotí a vysvětlí vám další postup. 

Výhody ošetření lékařským laserem

  • Díky vysoce účinným a šetrným technologiím se minimalizuje možnost jizviček téměř na nulu. 
  • Lasery mají zabudované i chlazení, které znecitlivuje pokožku. Některá pracoviště ještě nabízejí další možnosti, jak snížit nepříjemný pocity pro lidi s nízkým prahem bolestivosti. Například pomocí dalšího vysoce funkčního chladícího přístroje či znecitlivující masti. 
  • Máte jistotu použití certifikovaného přístroje vysoké kvality. Málokterá klinika dobrého jména si dovolí riskovat přítomnost nevhodných přístrojů. 
  • Čím více zkušeností klinika má, tím lepší pro vás. Díky tomu, že se jedná o specializovaná pracoviště, která se touto problematikou zabývají, budete v rukou zkušených odborníků. 
  • V případě, že máte pochybnosti, renomované kliniky vám mohou pomoci se rozhodnout demonstrací zákroku na malé ploše vašeho těla.
  • Pokud je pro vás rozhodující cena a máte obavy, že si zákrok nemůžete dovolit, některé kliniky poskytují i možnosti splátek. Vy se pak nebudete muset rozhodovat podle vaší finanční situace, ale nabízené kvality. 

Některé kosmetické salóny vám také dokáží  permanentního obočí odstranit, je však lepší volit zdravotnická zařízení

I kosmetické salony mohou poskytovat služby týkající se odstranění permanentního make-upu či tetování. Zde je však potřeba mít se na pozor a minimálně se ujistit, zda daný salon, kosmetička a přístroje mají potřebnou certifikaci k těmto úkonům. 

Z hlediska náplně práce nebudou kosmetické salony nikdy disponovat tak efektivními a vyspělými lasery jako kliniky a zřejmě nebudou mít ani tolik zkušeností. 

Uvažujete nad tím, že po úspěšném odstranění starého permanentního make-upu si necháte udělat nový a lepší?

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart