Bohrův efekt – okysličení pleti jako nejefektivnější zbraň v boji proti vráskám

Bohrův efekt – okysličení pleti jako nejefektivnější zbraň v boji proti vráskám

Bohrův efekt, pojmenovaný po dánském vědci Christianu Bohrovi, je biochemický proces spočívající v okysličení, který má značný význam pro zdraví a vzhled pleti. Jeho využití v kosmetickém průmyslu a estetické medicíně při boji proti vráskám se proto přímo nabízí. Správné okysličení pleti je zásadní pro její zdraví, pružnost a mladistvý vzhled. S bohrovým efektem pracuje omlazovací metoda zvaná oxygenoterapie. 

Už jste o ní slyšeli? Ještě ne? Tak si na oxygenoterapii trochu posvítíme!

Bohrův efekt a jeho přímý vliv na pleť 

Bohrův efekt přímo ovlivňují zdraví pleti. To je dnes už vědecky dokázaný fakt. Když krevní pH klesá (stává se kyselejším), hemoglobin snáze uvolňuje kyslík, který je pak přenášen do tkání, včetně pokožky. Tento zvýšený přísun kyslíku pomáhá udržovat pokožku zdravou, pružnou a odolnou vůči poškození způsobenému vnějšími faktory, například nadměrným sluněním.

S bohrovým efektem proto pracuje estetická medicína. Konkrétně pak stále oblíbenější kosmetická procedura zvaná oxygenoterapie, která je v boji proti vráskám a dalším projevům stárnutí pleti považována za jednu z nejúčinnějších. 

Moderní a inovativní přístup

Oxygenoterapie představuje moderní a inovativní přístup v péči o pleť, který se vyznačuje svou mimořádnou účinností a neustále rostoucí popularitou. Tato metoda, založená na principech Bohrova efektu, nabízí revoluční řešení v oblasti omlazení a regenerace pleti a rychle si získává uznání v kosmetickém průmyslu. Oxygenoterapie spočívá ve speciálním postupu, při kterém se aplikuje čistý kyslík společně s vybranými séry. Tento proces stimuluje produkci kolagenu, zvyšuje pružnost pleti a efektivně redukuje známky stárnutí. Odstraňuje hlubší i jemnější vrásky.

Význam pH pleti a jeho úloha v oxygenoterapii 

Stárneme všichni. I když na někom to není příliš patrné. A jak je to vlastně s naší pokožkou?

Je zřejmé, že je to právě pH pleti, co hraje důležitou roli ve vysoké účinnosti oxygenoterapie. Normální pH pokožky je mírně kyselé, tedy více méně vyvážené, což za běžných okolností pomáhá chránit pleť před bakteriemi a znečištěním. Pokud je však tato rovnováha porušena, na kvalitě pokožky se to samozřejmě projeví. 

Oxygenoterapie, optimalizovaná s ohledem na Bohrův efekt, může pomoci upravit pH pleti a zlepšit její celkový zdravotní stav a tedy i vzhled. Náprava nerovnováhy pH pleti pomocí oxygenoterapie může vést k posílení přirozené obranné bariéry kůže, což umožňuje lepší odolnost vůči vnějším agresorům, jako jsou znečišťující látky a patogeny. Kromě toho, správné pH pokožky zajišťuje efektivnější vstřebávání a využití kyslíku v procesech buněčné regenerace, což podporuje zdravější a mladistvější vzhled pleti.

Oxygenoterapie a boj proti stárnutí pleti:

  • Zvýšení produkce kolagenu: Kyslík stimuluje fibroblasty k produkci kolagenu.
  • Zlepšení pružnosti pleti: Kyslík pomáhá udržovat elastin, základní protein pro pružnost pleti.
  • Zmenšení vrásek: Zvýšený přísun kyslíku do pleti pomáhá vyhlazovat jemné linky a vrásky.

Hydratace a regenerace

Jak jsme řekli, Bohrův efekt má také vliv na hydrataci a regeneraci pleti. Kyslík působící na pokožku pomáhá udržet její vláčnost a přirozenou pružnost a podporuje rovněž rychlejší obnovu poškozených buněk. Díky tomu je pleť svěžejší, jasnější a zdravější. Vrásky nemají nejmenší šanci!

Trápí vás vrásky? Sáhněte po špičkové terapii!

Trápí vás vrásky? Nevíte si s nimi rady? Zkuste obličejovou jógu! Že to nefunguje? Hlavu vzhůru, existuje i jiné řešení! Má jméno oxygenoterapie. Tato metoda je považována za jednu z nejlepších pro vyhlazení vrásek, především díky své “nenásilné” povaze a schopnosti podporovat přirozenou regeneraci kůže. 

Na rozdíl od invazivnějších procedur, jako jsou injekce botulotoxinu nebo chirurgické facelifty, oxygenoterapie používá kyslík pod vysokým tlakem, který je aplikován přímo na povrch pokožky. Tato metoda pomáhá zlepšit cirkulaci krve, stimulovat produkci kolagenu a elastinu, a tím přispívá k přirozenějšímu a zdravějšímu vzhledu pleti. Kromě toho je ošetření považováno za velmi relaxační a bezbolestné, s minimálními nebo žádnými vedlejšími účinky, což je pro většinu lidí rovněž důležité. Bez jakýchkoliv pochybností se jedná o špičkovou terapii, s níž je dosahováno nejlepších možných výsledků.

Seznam některých dalších metod vyhlazení vrásek:

  1. Botox a jiné injekce botulotoxinu
  2. Vyplňování vrásek dermálními fillery
  3. Laserové ošetření 

Oxygenoterapie není jen bohrův efekt – řešení je komplexní

Oxygenoterapie je často kombinována s dalšími kosmetickými procedurami, jako je exfoliace pleti nebo radiofrekvenční obnova kolagenu. Je tak dosahováno maximálního efektu Tato kombinace pomáhá dosáhnout hluboké regenerace a omlazení pleti a zároveň zvyšuje účinnost těchto procedur. Při oxygenoterapii je pokožka obohacena o kyslík, což podporuje produkci kolagenu a zlepšuje celkovou elasticitu pleti. Tento proces také pomáhá redukovat viditelnost jemných linek a vrásek, poskytuje intenzivní hydrataci a zlepšuje texturu pokožky. Výsledkem je zdravější a svěžejší vzhled pleti, který je patrný již po několika sezeních. Tato terapie nabízí komplexní řešení.

Účinná zbraň

Bohrův efekt jako nedílná součást metody oxygenoterapie přináší do péče o pleť zcela nové možnosti. Boj proti vráskám a dalším nežádoucím projevům stárnutí je mnohem efektivnější. Tato moderní kosmetická terapie nabízí spolehlivé řešení pro udržení zdravé, hydratované a mladistvě vypadající pleti. 

Díky výzkumům a inovacím přeneseným do praxe je dnes oxygenoterapie přístupná široké veřejnosti, což z ní činí atraktivní volbu pro každého, kdo hledá skutečně účinnou zbraň v boji proti proti nemilosrdně přibývajícím rokům.

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart