Tetování vlasů – cena zákroku je značně individuální, jeho efekt vás však nadchne téměř bez výjimky!

Tetování vlasů – cena zákroku je značně individuální, jeho efekt vás však nadchne téměř bez výjimky!

U tetování vlasů cena hraje druhořadou roli. A to přesto, že se může v některých případech vyšplhat až do desítek tisíc. Mnohem důležitější je efekt této kosmetické procedury. Efekt, který zpravidla ohromí každého. Není proto divu, že je zákrok stále oblíbenější. Je to spolehlivé řešení, po kterém sahá řada lidí, jimž přirozená pokrývka hlavy řídne. Na rozdíl od tradičních metod, jako je transplantace vlasů, je tento zákrok rychlý, méně invazivní a každopádně dostupnější. 

Mohlo by být řešení vhodné i pro vás? A kolik za něj asi tak zaplatíte?

U tetování vlasů cena nerozhoduje

Někomu holá hlava celkem sluší. Obzvláště některým mužům. Že nemáte to štěstí a bez vlasů vypadáte mizerně? Řešení existuje!

Tetování vlasů, známé také jako trichopigmentace, je stále populárnější kosmetický zákrok, který používá jemné jehly k aplikaci pigmentu do pokožky hlavy. Tato spolehlivá metoda vytváří téměř dokonalou iluzi hustších vlasů a někdy dokonce zvládne imitovat bezmála celý účes. Technika je obzvláště účinná pro zamaskování lysých ploch na hlavě nebo pro vylepšení těch míst, kde vlasy povážlivě řídnou. Je to moderní estetická metoda vhodná pro muže i ženy bez rozdílu věku a lze ji aplikovat na celou oblast lidské hlavy. A její cena? Vzhledem k tomu, co vám metoda nabízí, není sice rozhodující, ale přesto se na ni za okamžik podíváme.

Pokud jste původně uvažovali o transplantaci, ale nyní hledáte méně invazivní, levnější, ale přesto vysoce efektivní metodu, trichopigmentace je pro vás ideální. 

Jste pro zákrok vhodným kandidátem?

Tetování vlasů může být vhodné pro ty, kteří trpí vypadáváním vlasů způsobeným genetikou, nějakou nemocí, jako třeba alopecií, nebo dokonce zraněním či úrazem. Stejně jako permanentní make-up například pro ženy po prodělané rakovině či alopecii. 

Tento zákrok je ideální vpodstatě pro každého, kdo hledá dlouhodobé řešení. Takové, které nevyžaduje pravidelnou starost o účes, bez níž se například paruky či různé příčesky neobejdou. Tetování vlasů má samozřejmě pozitivní vliv na sebevědomí, protože obnovuje původní vzhled člověka. A někdy ho dokonce oproti původnímu stavu i vylepší. Většina lidí, kteří zákrok podstoupili, se shoduje v tom,  že jsou nyní sebejistější a mnohem spokojenější se svým vzhledem. 

Individuální výpočty

Jak už jsme řekli, cena tetování vlasů je vždy stanovena individuálně a liší se v závislosti na několika klíčových faktorech. Mezi nejdůležitější faktory ovlivňující to, kolik za zákrok zaplatíte, patří především rozsah tetování. Jde tedy zejména o plochu vaší hlavy, která má být pigmentem (imitací vlasů) pokryta. Záleží však také i na složitosti požadovaného vzoru. Dalším významným faktorem je zkušenost a reputace odborníka provádějícího zákrok. Vysoce kvalifikovaní specialisté s vynikajícími referencemi a bohatými zkušenostmi si samozřejmě mohou účtovat vyšší částky. A někdy to také dělají. 

Obecně se ceny pohybují od několika několika tisíc (od 4 či 5) až po několik desítek tisíc korun. Výpočty jsou však značně individuální. Přesnější částku se tedy zpravidla dozvíte až po konzultaci s odborníkem. 

Základní “cenové” faktory v kostce:

 • Rozsah zákroku
 • Zkušenosti a odbornost specialisty
 • Složitost vzoru (provedení)
 • Cenová politika salonu

Metoda nabízí celou řadu výhod

O vlasy musíte náležitě pečovat. Jinak vám mohou začít padat. Že už je trochu pozdě? No, nevadí. Ještě je tu tetování vlasů. Metoda, která nabízí několik klíčových výhod oproti jiným cestám, jimiž se lidé kvůli své řídnoucí kštici vydávají. Podívejme se na ně hezky popořadě:

 • Především, ve srovnání třeba s transplantací, je to méně invazivní metoda, která tolik nezasahuje do lidského organismu, čímž se snižuje riziko jakýchkoliv komplikací. Výsledky jsou v podstatě okamžité. Není tedy nutné čekat na dorůstání nastřelených vlasů.  
 • Další výhodou je, že tetování nevyžaduje dlouhou dobu zotavení. Oproti transplantaci vlasů nebo jiným chirurgickým metodám, kde rekonvalescence může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců, se pacienti mohou po tetování vlasů vrátit k běžnému životu téměř okamžitě.
 • Je to trvalé řešení. Na rozdíl třeba od léků proti vypadávání vlasů nebo různých přírodních přípravků, které navíc často nefungují, je tetování dobrou a trvalou investicí.
 • Cenově je metoda výhodnější než některá jiná řešení. Vzhledem k relativní jednoduchosti procedury jsou náklady poměrně příznivé.
 • Tetování vlasů nabízí prvotřídní efekt. Díky pokročilým technikám je možné dosáhnout velmi přirozeného vzhledu, který se dokonale hodí k tónu pokožky a barvě vlasů, což je zvláště důležité pro každého, kdo hledá to nejlepší a přitom i diskrétní řešení svého problému.

Nějaké to mínus se samozřejmě najde 

I přes celou řadu jednoznačných výhod může přinášet tetování vlasů také některá rizika. Navzdory mnoha plusům se nějaké to mínus zkrátka také může objevit. V ojedinělých případech dochází k alergické reakci na inkoust (použitý pigment). Výsledek se přes veškerou snahu může někdy také lišit od představ, které člověk před zákrokem měl. Obzvláště pak tehdy, pokud byly tyto představy přece jen nerealistické. Pokud si však vyberete dobrý salon a zkušeného specialistu, je více než pravděpodobné, že budete s výsledkem spokojeni. A to velmi! A jak takového schopného odborníka vybrat?

Jak vybrat zkušeného specialistu

Studio krásy a také konkrétního odborníka, který se vás ujme, vybírejte pečlivě. Jde o váš vzhled! Vybrat správného specialistu na tetování vlasů je klíčové pro úspěch zákroku. Nebude jistě na škodu, když porovnáte hned několik salonů na základě recenzí, a třeba je i osobně navštívíte. 

Zde jsou základní kritéria výběru:

 • Zkušenosti a kvalifikace specialisty
 • Portfolio předchozích prací
 • Reference od předchozích klientů
 • Čistota a hygienické standardy studia, salonu či kliniky

Dokonalý efekt za přijatelnou cenu

Tetování vlasů je stále rozšířenější metodou. Přispívá k tomu jak účinnost tohoto řešení, tak poměrně rozumná finanční stránka věci. Každý, kdo marně řeší řídnutí své kštice, se touto cestou může bez obav vydat.  

Přicházíte o vlasy a nevíte, co s tím? Chcete dokonalý efekt za přijatelnou cenu? Nechte si nové vlasy jednoduše vytetovat!

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart