Jak vybrat správnou láhev Moët & Chandon Imperial

Jak vybrat správnou láhev Moët & Chandon Imperial

Nejznámějším producentem šumivých vín, sektů a šampaňských, je francouzský výrobce Moët & Chandon. Značka, kterou oceňují znalci vína po celém světě. Tradice výroby vín pod touto značkou se píše už více než 250 let. K nejoblíbenějším produktům patří tradičně Moët Chandon Imperial.

Historie značky Moët & Chandon

V 18. století založil Claudie Moët vlastní společnost na výrobu vína. Se svou rodinou žil v kraji Champagne, kde mu patřily pozemky a vinice. Tehdy malý podnik po něm zdědil jeho syn, kterému se na poli vinařství taktéž dařilo. V další generaci převzal podnik vnuk původního majitele a tomu se povedlo vytvořit z rodinného podniku prosperující společnost. Cesta na evropský trh byla otevřena.

Kvalita a chuť Imperial

Ve vínu Imperial rozpoznáte chuť citronových plodů a čerstvých zelených jablek. Elegantní nádech doplňuje vůně pražených kešu ořechů a vanilky. Dalšími podtóny jsou příchutě hrušek, bílých broskví a angreštu. K vysoké kvalitě přispívá složení tří druhů vinných rév Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Přehled lahví Imperial

Ikonické víno Moët Chandon Imperial si můžete pořídit v několika variantách. Dalo by se tedy říci, že je připraveno pro jakoukoliv příležitost. Lahve se z hlediska obsahu rozdělují na 0,2 l, 0,375 l, 0,75 l a 1,5 l. Nejoblíbenější je tradičně láhev o obsahu 0,75 l.

Jak vybrat správnou láhev Imperial

Při výběru vína hraje svou důležitou úlohu příležitost, na kterou má být určeno. S tím souvisí také druh jídla, které se bude podávat. Výhodou Moët Imperial je to, že se dá podávat nejen jako aperitiv, ale lze jej spárovat s předkrmem, hlavním jídlem (mořské plody, ústřice, bělomasé ryby, drůbež, sushi) i následným dezertem (ideální souhru vytvoří s broskvovým koláčem). Pokud chcete k tomuto vínu vybrat vhodný sýr, pak se doporučuje plísňový sýr Brie, který se vyznačuje měkkou, krémovou konzistencí a pikantní chutí.

Jak servírovat Imperial

Prvotřídní víno Moët Imperial si nejlépe vychutnáte ze sklenice na bílé víno nebo z takzvaného tulipánu. Chlazené by mělo být na teplotu v rozmezí 6–8 °C. Pokud se dodrží tyto nenáročné podmínky, pak dokonale vynikne jasná ovocnost, elegantní zralost i svůdné patro. 

Moët ICE Imperial

Jestliže si zvolíte víno Moët ICE Imperial, pak jsou při jeho podávání doporučené podmínky nastavené trochu odlišně. Moët ICE Imperial je jediným šampaňským, které je určeno pro podávání na ledových kostkách. Lze ho doplnit lístky máty, kůrou z limetky či grapefruitu nebo plátkem okurky.

Jak uchovávat Imperial

Šampaňské Moët Imperial lze archivovat po dobu pěti až osmi let. Pro uchování chuti a dostatečného počtu bublinek po otevření má láhev vína jednu malou, ale praktickou vychytávku. Tou je originální zlatý bottle stopper. Po vystřelení korku funguje zmíněný prvek jako uzávěr. Navíc dodává láhvi exkluzivní a zajímavý vzhled.

Závěr

Ačkoliv se v případě šampaňského Moët Chandon Imperial jedná o prvotřídní luxusní víno, dalo by se o něm říci, že je v určitém ohledu univerzální. Hodí se totiž skutečně pro jakoukoliv příležitost. Jak pro slavnostní chvíle s přáteli, tak i pro sólo posezení, kdy chcete jen relaxovat a zapomenout na starosti všedního dne.

Jiřina Holubová

Začněte psát a stiskněte Enter pro vyhledávání

Shopping Cart